logo Facebook circle blue large Twitter circle blue large

Streetly Lawn Tennis Club

FOLLOW US

Copyright 2016 - Streetly Lawn Tennis Club

Facebook circle blue large Twitter circle blue large

Join the Conversation

Streetly Lawn Tennis Club

Park View Road

Streetly

B74 4PT

www.streetlytennisclub.co.uk

header coaching_header davis_cup news_header O70s

STREETLY CLUB TOURNAMENT 2017

IMG_4535

Men's singles - Tier 1  Winner Neil Goldsby,

Runner up David Hemming

IMG_4537

Ladies Singles - Winner Marianne Lancaster,

Runner up Sallie Griffiths

Men's Doubles - Tier 1 winners Seb Thornton & Alex Davis  Runners up Matt Eades and David Hemming

IMG_4553 IMG_4549

Ladies' Doubles winners Marianne Lancaster & Julie Newman Runners up Nicky Chinn and Sallie Griffiths

IMG_4551 IMG_4547 IMG_4543 IMG_4538

Mixed Doubles

Winners Kerry Stewart & David Hemming Runners up Seb Thornton & Lucia Thornton

Men's Singles - Tier 2

Winner Graham Kirk Runner up Jon Nuttall

Men's Doubles - Tier 2

Winners David Stewart & Andrew Eley Runners up Derek Jones & Ian Jones

Ladies' Plate 

TBP Kerry Stewart & Suzanne Wallace v Lucy Joeres & Helen Andrews

Men's Over 45

Winner James Shelley Runner up Steve Shea

Mixed Doubles Plate Winners

Winners Helen & Gary Andrews Runners up Julie Mintoff & John Ayes

Men's Doubles Plate

Winners Chris W & John Amyes Runners up Donny Broome & Chris Newman

Men's Singles over 45 Plate

Winner Donny Broome Runner up Gary Andrews

Juniors tournament

 

Girls Singles

Winner Lillian Forounandeh Runner up Lucy McCormick

Boys Singles

Winner Rohen Mehta Runner up Tom Parkes

U18 Boys Doubles

Chris Wheat & Tom Parkes v George Parkes & Zak Stafford

U16 Boys Winner

George Parkes Runner up Miles Shelley

U14 Boys Doubles

Winners Alex Heirbant Kitteridge & Daniel White Runners up Devon Broomes & Jonathan Andrews

U14 Boys

Singles Winner Zak Stafford Runner up George Parkes

U12 Boys Singles

Winner Devon Broomes, Runner Up Sam Harvey

U12 Consolation

Winner Sophie Vale Runner up Harvey Jones

'Mini' junior tournament

 

Mini Red

Winner James Bigge Runner up Dan Bannister

 

Mini Oragne

Joshua Jones, Runner Up Daniel Westlake

 

Mini Green

Winner Oliver Vale, Runner Up Joshua Jones

IMG_4529 IMG_4528 IMG_4530 IMG_4532 IMG_4527 IMG_4550 IMG_4545